

ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
08.07.2026 | Съвременни приложения на праховометалургичните сплави в конструкционното машиностроене представиха в ТУ-Варна
08.07.2026 | Разградско предприятие за металообработка подобрява енергийната си ефективност с европроект
08.07.2026 | CECIMO даде старт на платформа в подкрепа на европейската екосистема за адитивно производство
07.07.2026 | БСЗ взе участие в NDT Days 2026
03.07.2026 | Festo отбеляза 20 години от старта на инструменталния си цех в Смолян



Производителят на изделия от високотехнологични пластмаси и шприц форми Арексим Инженеринг бе отличен в категорията "Социално въздействие върху регион" на Националния конкурс за иновативно предприятие на годината. Наградата бе връчена от президента Росен Плевнелиев по време на 8-ия Национален иновационен форум в София.
В конкурса Арексим Инженеринг участва с технология за трикомпонентно шприцване. Тя е новост за България и позволява едновременно шприцване на изделие с три различни материала, с три различни цвята и механични свойства.
Арексим Инженеринг е избрана за глобален партньор на Шнайдер Електрик и работи с редица други световни компании като Бош, Макита, Либхер, Костал и изнася в 24 страни от 3 континента.
Националният конкурс за иновативно предприятие на годината се организира за осми пореден път от Фондация "Приложни изследвания и комуникации", координатор на Еnterprise Europe Network – България, в партньорство с Министерството на икономиката, енергетиката и туризма и Представителството на ЕК в България. Конкурсът цели да покаже успешните български бизнес модели, основаващи се на иновациите и новите технологии и да привлече вниманието към постиженията на българските предприятия в областта.
Източник: ARC FundКлючови думи: Арексим Инженеринг шприцване пластмаси производство
Област: Събития
CECIMO даде старт на платформа в подкрепа на европейската екосистема за адитивно производство
БСЗ взе участие в NDT Days 2026
Втора отворена покана за финансиране на зелени и дигитални технологии в МСП по проекта MANTRA
WIN Eurasia 2026 демонстрира възхода на турското машиностроене
Пробиви в прецизното шлифоване задават ново темпо в производството на полупроводникови пластини
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ МАШИНОСТРОЕНЕТО
на специализирания портал MachineBuilding-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
23.06.2026 | MachTech & InnoTech Expo 2026 ще се проведе от 6 до 9 октомври
23.06.2026 | Intec и Z 2027 отново ще превърнат Лайпциг в европейски център на индустриалните иновации
05.06.2026 | Industrial Autumn 2026 ще отрази съвременната динамика в металообработката
01.06.2026 | Петото издание на Techno Expo ще представи последните иновации при индустриалната техника
27.05.2026 | UCIMU разкри акцентите в предстоящото юбилейно издание на BI-MU

23.06.2026 | MachTech & InnoTech Expo 2026 ще се проведе от 6 до 9 октомври
23.06.2026 | Intec и Z 2027 отново ще превърнат Лайпциг в европейски център на индустриалните иновации
05.06.2026 | Industrial Autumn 2026 ще отрази съвременната динамика в металообработката
01.06.2026 | Петото издание на Techno Expo ще представи последните иновации при индустриалната техника
27.05.2026 | UCIMU разкри акцентите в предстоящото юбилейно издание на BI-MU
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.