Machinebuilding Bulgaria  
Ехнатон
Ехнатон

Какво се случи на срещата Дигитализацията като основа на Индустрия 4.0 вчера в сградата на РАИС

13.06.2019   |   Начало»Събитията
Редактор
Пепа Петрунова
Пепа Петрунова
Пепа Петрунова Редактор
Пепа Петрунова

Работната среща вчера по въпросите на дигитализацията като основа на Индустрия 4.0, организирана от Българска браншова камара – машиностроене (ББКМ), се фокусира върху важни въпроси като доколко дигитализацията, облачните технологии, Интернет на нещата и роботизацията са реалност в българското машиностроене и как подобряват производствените процеси. Бе открита от председателя на ББКМ Илия Келешев и управителя на РАИС Нишан Бъздигян.

Събитието привлече цяла делегация от FANUC – управителя на FANUC България и високопоставени представители на централата на японската компания в Европа. Един от най-опитните и квалифицирани експерти в техниката за машиностроене в Siemens – инж. Петър Кацаров, показа опита на иновативния български производител на ЦПУ машини РАИС с дигиталните близнаци – от първа ръка, демонстрира на живо как се мери детайл с портативния 3D ръчен лазерен скенер за точни измервания HandySCAN 3D, предлаган от ДиТра, и как ИТ създават цялостна интегрирана среда за пресъздаване на процесите в предприятието - системата VECTOR, внедрена от Алвекта в ХЕС Ямбол.

Всичко за интересното събитие – в репортажа в сп. Инженеринг ревю тук.

     
Източник: РАИС

Ключови думи: РАИС   RAIS   FANUC   Индустрия 4.0   ББКМ   Siemens   ДиТра   Алвекта  

SpaceCAD
Интер Експо Център ЕООД
Подобни статии
hofmann
РАИС

АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ МАШИНОСТРОЕНЕТО
на специализирания портал MachineBuilding-Bulgaria.com
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!


Cadpoint
Атлас Техник
Последно от Събитията
Интер Експо Център ЕООД

Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg

Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев

ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта

© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.

  Продуктови офертиФирмена публикацияВидео на седмицатаБизнесТехнологииПредстоящоПроектиОбществени поръчки/ТърговеОбучения/СеминариИнвестицииРеализацииКариериСъбитиятаОбяви за работа
 

ОЩЕ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

IndustryInfo.BG

ПРЕПОРЪЧВАМ МАТЕРИАЛ


 
 
момент...