Machinebuilding Bulgaria  
Ехнатон
Ехнатон

Фирмена публикация

Нова система на Walter увеличава стабилността и живота на инструмента при струговане на резби

С новите режещи пластини за струговане на резби TS и резбови инструменти T1011 Walter разширява своето портфолио с нова, високопроизводителна система, информират от ВиД Интернационал – представител на компанията в България.

Най-впечатляващата характеристика на държача за инструменти T1011 е твърдосплавен щифт в задната зона на контакт на режещата пластина, който предотвратява износването на гнездото на пластината, а захващащата челюст осигурява нейното стабилно закрепване.

Висока надеждност и намалено износване

Държачът може да бъде оборудван с четири различни типа пластини с два вида устойчиви на износване покрития Tiger-tec Gold. Сплавта WMP22G осигурява най-високите скорости на рязане; Универсалната сплав WMP32G пък е предназначена за 70% от всички приложения и за гарантиране на максимална надеждност на процеса.

И двата вида са подходящи за ISO материални от групи P и M, а като допълнително приложение и за ISO S, N и K. Комбинацията от режещи пластини Tiger-tec Gold, стабилното затягане и устойчивата на износване повърхност на пластините увеличава живота на инструмента и точността на резбата.

Отлични експлоатационни характеристики

Геометрията на синтерованите пластини F5 и M5 осигурява много добри параметри на стружкочупене. Геометрията F5 позволява много къси стружки при обработка на стомана и неръждаеми материали. Пластините M5 осигуряват по-меко рязане за приложения, които изискват по-ниски сили на рязане. Системата се допълва от прецизно шлифовани единични и многозъбни пластини. Последните намаляват броя на подаванията и съответно времето за обработка с до 40%.

Новата, удобна за клиентите опаковка с два броя допълнително насърчава разходната ефективност  и устойчивостта. Това минимизира разходите за съхранение и доставка, особено когато различните видове резби се произвеждат в малки партиди.

Първоначално Walter предлага широко приложимата TS система за двата най-разпространени размера на пластини TS16 и TS22, както и различни опции на опашки: в допълнение към квадратните опашки от 12×12 до 40×40 mm, също и за версиите Walter Capto от C3 до C6.

Плановете на Walter включват разширяване на програмата с нови варианти за вътрешни резби.

 

 

 

 

 

ВиД Интернационал
гр. София
ул. Д-р Борис Вълчев №20
office@vdinternational.com
tools@vdinternational.com
+359 2 862 42 13
+359 2 862 42 17
+359 886 145 339
www.vdinternational.com

     
Източник: ВиД Интернационал

Ключови думи: Walter Tools   ВиД Интернационал   V&D International   TS   T1011   резбови инструменти   струговане на резби   металообработка  

Област: Машиностроене  

SpaceCAD
Дебулко ООД
Подобни статии
hofmann
РАИС
Sandvik Coromant

АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ МАШИНОСТРОЕНЕТО
на специализирания портал MachineBuilding-Bulgaria.com
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!


Cadpoint
Атлас Техник
Последно от Фирмена публикация
Дебулко ООД

Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg

Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев

ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта

© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.

  Продуктови офертиФирмена публикацияВидео на седмицатаБизнесТехнологииПредстоящоПроектиОбществени поръчки/ТърговеОбучения/СеминариИнвестицииРеализацииКариериСъбитиятаОбяви за работа
 

ОЩЕ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

IndustryInfo.BG

ПРЕПОРЪЧВАМ МАТЕРИАЛ


 
 
момент...