

ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
13.05.2026 | WIN Eurasia 2026 представя бъдещето на заваряването в колаборация с атрактивния европейски формат Urban Steel Rockstars
13.05.2026 | С над 460 изложители и 11 000 посетители GrindingHub 2026 утвърди ролята си на централен хъб за среща на сектора
13.05.2026 | КАД Пойнт кани на семинар в Пловдив за приложенията на AI в машинното проектиране и производството
29.04.2026 | ITM Industry Europe отваря врати за света на технологиите през май
22.04.2026 | Проект изследва ефективността при производството на шлифовъчни дискове



Проект BG16RFOP002-2.040-0246-C01 "Подобряване на производствения капацитет в Лесто Продукт" представлява инвестиция на обща стойност 1 696 866,37 лева. Проектът е осъществен с безвъзмездна финансова помощ от 999 963,35 лева по процедура BG16RFOP002-2.040 „Подобряване на производствения капацитет в МСП“ в рамките на Оперативна програма "Иновации и конкурентоспособност" 2014-2020.
Чрез проекта е въведена в експлоатация файбър лазерна машина с автоматична система за зареждане и разтоварване TRUMPF TruLaser 3030, която ще добави нов капацитет в ключовия и първи производствен процес – лазерно рязане на метал.
Чрез инвестицията ще бъде разширен производственият капацитет на предприятието с цел повишаване приходите и производителността, както и засилване на експортния потенциал. Чрез инвестицията ще се увеличи производството и гарантира върхово качество на основните групи продукти: части за машини за кримпване на кабели, инвертори за соларни инсталации и електронни модули за изделия на силовата електроника, заваръчна техника.
Бидейки инвестиция за подобряване на производствения капацитет на предприятието, подпомогната с над 500 000 евро публично финансиране (849 968,85 лева европейско и 149 994,50 лева национално съфинансиране), проектът беше представен чрез провеждането на две информационни събития, проведени на 21 и 22 януари 2021 г.
Лесто Продукт ЕООД
Адрес: гр. Враца, 3000, Източна Промишлена Зона,
ул. Георги Апостолов №60
Web: www.lestoproduct.com
Ключови думи: Лесто Продукт ОПИК лазерно рязане на метал
Радомирска фирма подобрява производствения си потенциал със средства по ОПИК
Русенска мебелна фирма получи машина от най-висок клас с финансиране по ОПИК
Доставиха машини и оборудване на фирма БКК-95 по ОПИК
КОАТТЕХ закупи високотехнологично оборудване със средства по ОПИК
Антарес оптимизира ресурсната си ефективност със средства по ОПИК
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ МАШИНОСТРОЕНЕТО
на специализирания портал MachineBuilding-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
12.05.2026 | Тройна амбиция за повишена стабилност: Walter разшири портфолиото си Groov·tec GD с три нови системи за нарязване на канали
29.04.2026 | Твърдосплавни решения за обработка на меки материали
09.04.2026 | Hofmann Consult Bulgaria кани на международните изложения Tube и wire в Дюселдорф
27.03.2026 | Hofmann Consult разширява производствения си капацитет с нова високотехнологична инвестиция
25.03.2026 | Walter интегрира закрепващите системи SERI в своето портфолио

12.05.2026 | Тройна амбиция за повишена стабилност: Walter разшири портфолиото си Groov·tec GD с три нови системи за нарязване на канали
29.04.2026 | Твърдосплавни решения за обработка на меки материали
09.04.2026 | Hofmann Consult Bulgaria кани на международните изложения Tube и wire в Дюселдорф
27.03.2026 | Hofmann Consult разширява производствения си капацитет с нова високотехнологична инвестиция
25.03.2026 | Walter интегрира закрепващите системи SERI в своето портфолио
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.