ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
Фирма "Ай Пи Ел България" модернизира производствената си база с 12 различни вида автоматизирани системи и машини, съобщават от Областен информационен център - Враца (ОИЦ).
Предприятието е позиционирано в текстилния сектор с основна дейност производство на дамско облекло. Производственият процес преминава през моделиране, кроене, шиене, гладене, контрол на качеството и пакетиране. Дейността се осъществява в собствени сгради, построени на собствен терен в гр. Бяла Слатина и гр. Берковица. С новото оборудване дружеството ще покрие целия цикъл по създаване на дамско облекло: кроене (настилане и разкрояване) и шиене (прави, съединителни и декоративни шевове; илици; прикачане на ръкави, хастари и вати; набори и др.).
Проектът "Технологична модернизация в предприятието" е реализиран по процедура BG-RRP-3.004 Технологична модернизация на Министерство на иновациите и растежа по Национален план за възстановяване и устойчивост (НПВУ). Стойността на договора е 1 368 986.00 лв., от която безвъзмездна финансова помощ 684 493.00 лв. и собствено финансиране 684 493.00 лв.
Основната цел на проекта е придобиване на нова технология с акцент върху цифровизацията на производствените процеси с оглед разширяване на производствения капацитет чрез инвестиция в ДМА.
Новото оборудване е от последно поколение – най-високотехнологични машини, които могат да се внедрят в производствения процес – програмируеми, с микропроцесорно управление, вграден софтуер за управление с над 12 основни функции.
С реализацията на инвестицията "Ай Пи Ел България" повишава производствения си капацитет, с което ще може да изпълнява поетите дългосрочни ангажименти от дружеството без необходимост от превъзлагане на външни фирми на част от дейностите по реализация на поръчките.
В новосъздадения самостоятелен цех в гр. Бяла Слатина ще бъдат изработвани дамски облекла по настоящи и бъдещи договори. Чрез инвестицията е обособено ново производствено помещение, което покрива целият процес по създаване на дамското облекло.
Новите машини позволяват работа с повече материи - коприни, дантели, воали, кожи и др., които изискват специфично третиране и работа. С въведените модерни технологии дружеството не само повишава капацитета си с новия машинен парк, но разширява производствената гама и възможностите за поемане на различен вид поръчки.
Други съществени ползи от инвестицията са намаляването на брака, увеличаване на качеството на продукцията, автоматизиране на процесите, снижаване на времето за обработка.
Източник: ОИЦ - ВрацаКлючови думи: ОИЦ - Враца Ай Пи Ел България шивашки машини НПВУ
Област: Машиностроене
Разградско машиностроително предприятие ускорява прехода към кръгов модел на работа с европейски средства
Машиностроително предприятие в Разградско въвежда нови технологии с подкрепа по НПВУ
Вагоностроителният завод в Разградско се модернизира със средства по НПВУ
Разградско предприятие модернизира машинния си парк с проект по НПВУ
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин
НОВИНИТЕ ОТ МАШИНОСТРОЕНЕТО
на специализирания портал MachineBuilding-Bulgaria.com.
БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
04.12.2024 | Lamiera 2025 ще разкрие иновациите в индустрията за формоване на метали в Милано
25.11.2024 | Intec и Z 2025 ще предложат широки възможности за бизнеса
25.11.2024 | Изцяло 3D отпечатан кош за мотоциклет получи одобрение за движение по пътищата в Германия
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.